ROZHLEDNA

 

Rozhledna / Watch tower / Смотровая башня / Aussichtsturm

 

 

 Dříve františkolázeňská rozhledna ležící na východním okraji města. Původně nesla název „děkovná vyhlídka - Dankwarte“ ale také „Strážní věž“. V letech první světové války ji postavil městský okrašlovací spolek. Objekt slavnostně zpřístupněný 16 dubna 1916, plnil několik funkcí. V přízemí se nalézala skromná restaurace, v patře bydlel hlídač, který se zároveň staral o údržbu parku a umožňoval přístup na vyhlídkovou věž. Okolí bylo tehdy holé, takže z rozhledny bylo možné spatřit Cheb, za ním Dyleň a Zelený vrch s Bismarckovou rozhlednou, dále výběžky smrčin a Krušných hor i vršky Slavkovského lesa. Takový rozhled patří dávno minulosti. Vyhlídku dnes přerůstají mnohem vyšší stromy a jen málokterý z návštěvníků nynější stylové kavárny tuší, jaký býval její původní účel. Zámeček je umístěn v chráněném lázeňském lesoparku „Sady míru“. V jeho nedalekém sousedství naleznete dva oblíbené pomníky - panny „Marie“. Roku 1975 je „Zámeček“ po částečné rekonstrukci a přístavbě plně přizpůsoben gastronomii. Na podzim roku 2005 byla provedena rekonstrukce celého objektu. V současné době je pro naše hosty k dispozici v přízemí – CLUB ALCHYMISTIC RESTAURANT a odpolední CAFÉ NOSTALGIE, I. patro a II. patro skrývá zámecké ubytování.

Zajímavé údaje

počet schodů celková výška
17 + 34 = 51 asi 15m
nadmořská výška staří vyhlídky
450m 100 let
poloha GPS část města
Loc: 50°7'11.11"N,12°22'5.15"E Sady Míru  - Františkovy  Lázně
vzdálenost od centra F.L. postavena asi
1,2 Km 1910

 

PODMÍNKY: Rozhledna přístupná od jara 2023 zdarma pro hosty kavárny a restaurace v denním čase 10h - 11h a 14h - 14:30h a od 16:30 - 17h., to vše dle sezóny. Turistické razítko hosté obdrží k účtu o konzumaci.

UPOZORNĚNÍ: Pokud jsou obsazené hotelové pokoje přístup na rozhlednu není možný. Doporučujeme vše ověřit na Tel. 602 188 582, děkujeme.

 

Sběratelská karta - KČT

REZIDENCE ZÁMEČEK u příležitosti oslavy výročí 100LET pro svoji vyhlídkovou věž vydala ve spolupráci s KČT sběratelskou kartu. Principem a smyslem celého projektu je návštěva jednotlivých míst a vytvoření ucelené sbírky sběratelských karet.

Bližší informace neleznete ZDE 

PODMÍNKY: dostupnost od 1.03.2023, sběratelskou kartu mohou zakoupit pouze hosté naší kavárny nebo restaurace (dle otevírací doby) a to s pravidlem jeden host jedna sběratelská karta. Sběratelskou kartu nebudeme zasílat poštou ani doručovat jiným způsobem.

Undefined

Zaregistrujte se k odběru novinek

NOVINKY / NEWS / MENU

REZIDENCE ZÁMEČEK

Naše pokoje